Vyhledávání


Kontakt

JAZZ CLUB LIBEREC

TELEFON:
485 106 391
723 223 791

E-mail: jazzliberec@gmail.com

Našemu Klubu věnoval v roce 2012 pozornost i Liberecký Deník.

Děkujeme!

Článek si můžete přečíst

ZDE

O NÁS 

               Občanské sdružení Jazz Club Liberec vzniklo nejen proto, aby ve městě pod Ještědem oživilo bohatou tradici jazzových klubů, špičkových kapel i hráčů, ale také aby umožnilo zájemcům v dnešní hektické době čas od času "zastavit čas" a ponořit se do světa, plného emocí a strhující atmosféry.

               Zároveň chceme fungovat i jako platforma lidské sounáležitosti a usnadňovat život všem, kteří to potřebují.

            CENÍME SI PARTNERŮ

               Naše cíle se tedy vejdou do několika slov, ale dobře víme, že naplňovat je nebude vůbec jednoduché. Naštěstí na to nejsme sami - i za tak krátkou dobu existence se nám podařilo získat přízeň řady jednotlivců, firem i institucí, jejichž pomoci si velice vážíme a je pro nás i závazkem pro celou činnost Klubu. Ceníme si hlavně vstřícnosti LIBERECKÉHO MAGISTRÁTU a KRAJSKÉHO ÚŘADU. 

               Na další partnery a spolupracovníky se samozřejmě i nadále těšíme!

            HUDEBNÍ VEČERY

               Klub se zrodil po prázdninách roku 2009 a dosud připravil na čtyři desítky strhujících večerů, na něž do Liberce přijeli takoví jazzoví velikáni, jako jsou klavíristé Karel Růžička a Emil Viklický, saxofonista Rostislav Fraš, kontrabasista František Uhlíř, vibrafonista Radek Krampl, kytaristé Will Bernard (USA) nebo Adam Tvrdý, bubeníci Ivan Dominák, Jaromír Helešic či Laco Tropp a celá řada dalších. Vedle toho jsme viděli senzační vystoupení několika mladých formací, jako jsou Blue Stone, formace Jana Kořínka, BitMaP, Masters Wasters atd. Kromě toho prokazujeme také jazzu tolik vlastní žánrovou toleranci, a tak jsme na našich večerech dali prostor i sborovému zpěvu (děvčata z Chlumce nad Cidlinou, Generace Gospel Choir), tančili jsme rock and roll s The Vintage Band, přivítali jsme pop-rockovou formaci Open Air a další výlety do jiných žánrů máme v plánu.

 

            KRIZE NÁS POSÍLILA

               Náš klub se bohužel nevyhnul ani období tápání a krizového okamžiku, kdy se rozštěpil výbor rodícího se občanského sdružení a odpadlí členové začali činnost klubu otevřeně sabotovat. Projevilo se to zejména ve finanční situaci sdružení, s jejímiž důsledky se vlastně potýkáme dodnes - naštěstí se nám daří postupně hospodaření Klubu konsolidovat. Důležité je, že se hlavní záměr "spiklenců": slibně se rozvíjející projekt pohřbít - naštěstí nezdařil. Naopak - Klub z této krize vyšel posílen a obohacen o řadu vědomostí, jež jistě zúročí v další činnosti.

               Děkujeme všem, kteří nám nejen drží palce, ale i aktivně pomáhají, a těšíme se na shledání na všech večerech, jež Klub připravuje.

               Mgr. Jiří Kabelák, jednatel o.s. 

 

 

P.S.

Budeme rádi, když tyto stránky budou živým a hlavně oboustranným komunikačním prostředkem. Najdete zde vždy co nejaktuálnější informace o dění v Klubu, o připravovaném programu, o hospodaření o.s. a naopak - těšíme se na Vaše náměty a připomínky, jež budeme rádi akceptovat tak, aby byl Klub opravdu NÁŠ! Při registraci jsme zařazeni do sekce duševních sportů, kam patří například i bridge nebo kulečník, a tak se naše činnost vůbec nemusí omezit pouze na jazzové večery...