Vyhledávání


Kontakt

JAZZ CLUB LIBEREC

TELEFON:
485 106 391
723 223 791

E-mail: jazzliberec@gmail.com

   Flétnista, saxofonista, aranžér, skladatel a kapelník nejen své vlastní kapely Taktikatiktak, ale i jazzové formace Jazz Club Liberec Band Milan Buriánek patří k výrazným osobnostem české i evropské jazzové scény.

   Narodil se dva dny před Silvestrem roku 1969 ve Frýdlantě v Čechách a už od útlého věku ho hudba fascinovala natolik, že společně s 1.třídou základní školy začal navštěvovat lidovou školu umění. Svérázně se vyrovnával i s pubertou - od šestnácti let se pravidelně každý rok aktivně zúčastňoval proslulé Letní jazzové dílny Karla Velebného. Ve třídě Jiřího Stivína nadšeně pronikal do všech tajů flétny - krásného nástroje, jenž mu učaroval.

   Tahle vášeň ho neopustila ani při souběžném studiu na frýdlantském gymnáziu a později na pedagogické fakultě v Ústí nad Labem, kde si zvolil - jak jinak! - obor hudební výchova a flétna zvláště... Vědomosti, získané od Jiřího Stivína, rozšiřoval studiem u profesorky Ševčíkové - sám se pak usilovně a úspěšně věnoval zvládnutí dalšího nástroje - saxofonu. To, co se naučil, hned uplatňoval ve své první vlastní kapele DJ Miles. Pravidelně se rovněž vracel do frýdlantské jazzové dílny, jednou dokonce zaskočil v úloze lektora za svého někdejšího učitele Jiřího Stivína...

   V muzice už vyzkoušel snad všechno: na začátku 90.let se stal členem jablonecké kapely Jazz H Factor Františka Kozderky, pravidelně hostuje s řadou špičkových formací v celé České republice i v Evropě, v roce 1999 brázdil vlny oceánů jako člen kapely zaoceánské lodi, učil na základních uměleckých školách ve Frýdlantě, v Liberci i v Jablonci, v letech 2000 až 2003 hrál v orchestru Ladislava Bareše, vedle toho aranžuje muziku pro řadu kapel, zkomponoval několik zajímavých jazzových skladeb a má za sebou i úspěšné pokusy v oblasti vážné hudby.

   S uměním Milana Buriánka se může ostatně seznámit každý, kdo si pozve k vystoupení jednu z jeho kapel nebo navštíví některé z jeho četných vystoupení (například v Jazz Clubu Liberec ho můžete vidět a hlavně slyšet minimálně jednou za měsíc).

   Muzikanti pak mohou pochopitelně pozvat Milana k hostování (kromě jazzu si rád zahraje i jiné žánry) nebo využít jeho aranžérských schopností. Prostě - co se týká muziky, neodříká se Milan Buriánek vůbec ničeho..!

 

   KONTAKT:

   telefon  732 845 735

   e-mail   milan-burianek@seznam.cz

   web      bandzone.cz/mejlab

 

 

A JEŠTĚ PÁR UKÁZEK Z MEJLOVY DÍLNY: